W środę 28 czerwca ok. godziny 10.00 odbyła się ewakuacja pacjentów i personelu szpitala, udzielenie pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

Był to scenariusz ćwiczeń na wypadek pożaru w budynku Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego Sp. z o.o. w Torzymiu.
Na trzecim piętrze segmentu II Lubuskiego Centrum Pulmonologii wybuchł pożar i należało przeprowadzić ewakuację przy pomocy sprzętu specjalistycznego.

Zaraz po zgłoszeniu na miejsce przybyli policjanci Komendy Powiatowej Policji
w Sulęcinie oraz jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Torzymiu i zespół karetki pogotowia w Torzymiu.

Scenariusz ćwiczeń przewidywał ewakuację pacjentów i personelu oraz udzielenie pomocy medycznej poszkodowanym, zabezpieczenie miejsca pożaru oraz koordynację współdziałania służb ratowniczych. Zadania wyznaczone funkcjonariuszom miały na celu sprawdzenie odpowiednich reakcji na wypadek realnego zagrożenia pożarowego.

Takie ćwiczenia i ich sprawny przebieg pokazują jak ważna jest koordynacja działań służb ratowniczych i komunikacji między nimi. Personel szpitalny ma z kolei możliwość przećwiczenia umiejętności prawidłowego reagowania i postępowania
w przypadku pożaru.

Dzięki zaangażowaniu i wzajemnym współdziałaniem pacjenci jak również personel torzymskiego szpitala mogą czuć się bezpiecznie.