W dniu dzisiejszym, 26 maja, senator Władysław Komarnicki, był gościem naszego Szpitala. Podczas wizyty, przekazał sprzęt do dezynfekcji niezbędny w każdym szpitalu.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju Lubuskie Centrum Pulmonologii w Torzymiu zostało postawione w stan podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem i zachorowaniami na COVID-19. Wiele osób i instytucji okazało solidarność, empatię i to, że nie są obojętni na potrzeby szpitali, którym przyszło funkcjonować w „nowej rzeczywistości”.

Urządzenie zostało ufundowane przez polską firmę Clear Hands, która od jakiegoś czasu pracowała nad projektem urządzenia - miało ono być trwałe ale i nie wymagające zasilania. Urządzenie do dezynfekcji rąk jest bezdotykowe, napędzane nogą i zdecydowanie ułatwi dezynfekcję pacjentom wchodzącym do szpitala.  W związku z tym, że będzie  stosowane w przestrzeni publicznej, jest wykonane z bardzo solidnych elementów. Jest to pierwsze takie urządzenie w Lubuskim Centrum Pulmonologii.

Dziękujemy!