W dniu 27 stycznia 2017 r . w siedzibie naszej Jednostki, z inicjatywy Prezesa Zarządu Katarzyny Lebiotkowskiej  odbyła się Konferencja Pulmonologiczna dla kadry medycznej tutejszego szpitala, jak również dla lekarzy pulmonologów z zewnątrz, którzy zostali zaproszeni z terenu całego województwa lubuskiego.

Spotkanie w całości poświęcone było zagadnieniu niewydolności oddechowej.

Głównym prowadzącym szkolenie był dr Grzegorz Zioło – Konsultant Wojewódzki
w dziedzinie Pulmonologii dla woj. lubuskiego, który zaprezentował między innymi własne doświadczenia w zakresie diagnozowania i leczenia pacjentów cierpiących na niewydolność oddechową. W gronie prelegentów byli także  dr n. med. Maria Piotrowska, która omówiła wybrane zagadnienia terapeutyczne z zakresu niewydolności oddechowej oraz doc. Jarosław Pieróg prezentując postępy w dziedzinie bronchofiberoskopii.

Niewydolność oddechowa nie jest pojedynczą chorobą, ale całym zespołem klinicznym. Jest to stan zaburzenia czynności oddechowych organizmu, który może doprowadzić do upośledzenia wymiany gazowej w płucach. Niewydolność oddechowa to poważne zaburzenia wymagające leczenia.

Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno – Kardiologiczny w Torzymiu jest wiodącą jednostką na terenie naszego województwa, który kompleksowo świadczy usługi w zakresie leczenia chorób płuc i dalszej rehabilitacji w tym zakresie. Swoimi tradycjami leczniczymi sięga początku dwudziestego wieku. Usytuowanie pośród lasów, na terenie Krainy Wielkopolsko – Pomorskiej i obecny tu mikroklimat rzeki Ilanki, stwarzają doskonałe warunki do leczenia schorzeń pulmonologicznych oraz kardiologicznych.

Dzisiejsza konferencja ma na celu wymianę doświadczeń i doskonalenie umiejętności lekarzy pulmonologów zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem pacjentów cierpiących na niewydolność oddechową.

Relacja z konferencji w Radiu Zachód