W czwartek 12 października 2023 r. w Centrum Kreatywnej Kultury w Zielonej Górze poznaliśmy regionalnych zwycięzców konkursu "Fundusze Europejskie warte zachodu”.

Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego w ostatnich tygodniach zorganizowali spotkania w całym regionie, podczas których opowiadali, jak skutecznie sięgać po Fundusze Europejskie. Środki unijne wspierają
i pomagają rozwinąć skrzydła wielu podmiotom i instytucjom, w tym także szpitalom. Konkurs miała za zadanie pokazać wszystkim Lubuszanom, że zgromadziliśmy w naszym regionie szczególne kompetencje
i umiejętności.

Podczas uroczystej gali wybrano i nagrodzono najlepsze przykłady wykorzystania unijnych funduszy.

Lubuski Szpital Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu sp. z o. o. otrzymał Nagrodę Specjalną za projekt „Program wczesnej profilaktyki nowotworowych chorób płuc „Zdrowe Płuca Lubuszan”. Nagroda w postaci statuetki oraz Vouchera dla 2 osób na wizytę w Sejmie RP wraz z przelotem z Babimostu została ufundowana i przekazana na ręce Prezes Szpitala Katarzyny Lebiotkowskiej przez Posła na Sejm RP Waldemara Sługockiego. To bardzo podniosła chwila dla naszego Szpitala, a finał konkursu przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszymy się, że nasz projekt został zauważony – podkreśliła Pani Prezes odbierając podczas gali wyróżnienie dla Szpitala w Torzymiu. Dziękujemy Panu Marszałkowi Marcinowi Jabłońskiemu oraz Panu Posłowi Waldemarowi Sługockiemu za otrzymane wsparcie i docenienie starań oraz pracy naszego całego zespołu.

Link do źródła galerii https://lubuskie.pl/galeria/7634