Już w tę niedzielę, 28 stycznia br., nasz Szpital przygotuje ofertę medyczną w Strefie Zdrowia i Urody podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie WOSiR w Drzonkowie.

Lubuskie Centrum Pulmonologii w Torzymiu to wiodący ośrodek diagnozowania, leczenia i rehabilitacji w zakresie chorób płuc. Podczas pandemii pełniliśmy również rolę szpitala, który zajmował się leczeniem pacjentów z podejrzeniem i zakażeniem koronawirusem. Następnie, przyjmowaliśmy pacjentów na rehabilitację po-covidową, która przez kilka miesięcy była odrębnie finansowana przez NFZ. Obecnie, nadal realizujemy program rehabilitacji dla pacjentów po przebytym Covid-19 w ramach stacjonarnej rehabilitacji pulmonologicznej, która jest realizowana w województwie lubuskim tylko w naszym szpitalu. Rocznie rehabilitujemy w zakresie płuc ok. 850 pacjentów, a pacjenci po przebytym Covid-19 to blisko połowa z ogólnej liczby rehabilitowanych u nas pacjentów (dane za 2023 rok).

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, przedstawiającego realizowaną u nas rehabilitację pulmonologiczną:

W Lubuskim Centrum Pulmonologii w Torzymiu przygotowany został specjalny program zindywidualizowanej rehabilitacji po-covidowej, który został wyróżniony w konkursie Lubuskiego Lidera Biznesu w kategorii innowacje, zorganizowanym w 2021 roku przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową, której jesteśmy członkiem. Oczywiście cieszymy się z tej nagrody, ale dla nas najważniejszy jest pacjent, dlatego cały czas dostosowujemy naszą ofertę usług zdrowotnych do potrzeb naszych pacjentów. Po pandemii trafiają do nas na leczenie i rehabilitację pacjenci z różnymi powikłaniami, głównie w zakresie układu oddechowego, ale nie tylko.

Poniżej link do filmu, który przygotował nasz Zespół lekarsko-fizjoterapeutyczny poświęcony właśnie leczeniu, a w szczególności rehabilitacji pacjentów, którzy zachorowali na Covid-19 i nadal odczuwają skutki tej choroby:

Problem związany z Covid-19 nie zniknął, a takie szpitale jak nasz – pulmonologiczne – których nie jest zbyt wiele w Polsce, cały czas zajmują się pacjentami, którzy przeszli podczas pandemii albo po niej tą ciężką chorobę. Pomagamy im wrócić do zdrowia i pełni sił w naszym Ośrodku.

Bardzo nas ucieszyła tegoroczna akcja WOŚP dedykowana głównie leczeniu skutków pandemii, ponieważ do tego, aby móc skutecznie i dobrze leczyć – oprócz chęci i profesjonalnej kadry – potrzebny jest też specjalistyczny sprzęt. Dlatego wysłaliśmy do Fundacji WOŚP prośbę o dostrzeżenie potrzeb także naszego szpitala w organizowanej w tym roku akcji, z nadzieją, że również nasi pacjenci skorzystają z pomocy rzeczowej, która trafi do szpitali i oddziałów zajmujących się pacjentami chorującymi na przewlekłe choroby płuc, w tym także po chorobie wywołanej SARS-CoV-2.

"Płuca po pandemii"  to hasło tegorocznego finału WOŚP, na którym nie mogłoby nas zabraknąć. Serdecznie zapraszamy do naszego stoiska medycznego, gdzie zespół pulmonologów będzie udzielał konsultacji lekarskich w zakresie chorób płuc - w tym mukowiscydozy oraz rehabilitacji pulmonologicznej - w tym pocovidowej. Dostępne będą również konsultacje w zakresie polisomnografii - tzw. bezdechu sennego oraz specjalistyczne badania diagnostyczne, tj. spirometria czy PEF.

Zachęcamy do skorzystania z darmowych badań i konsultacji lekarskich, ale również do licytacji naszych voucherów na świadczenia diagnostyczne w naszym Centrum o łącznej wartości 15 tyś zł.