Jak wyglądają płuca po pandemii? W myśl hasła tegorocznego finału WOŚP - można się tego dowiedzieć w Lubuskim Centrum Pulmonologii w Torzymiu.

Przekonali się o tym redaktorzy TVN24 oraz TVP3, którzy przyjechali z wizytą do naszego szpitala. Media odwiedziły nasze oddziały: gruźlicy i chorób płuc oraz rehabilitacji pulmonologicznej. Swojej wypowiedzi udzieliła Prezes Zarządu Szpitala Pani Katarzyna Lebiotkowska. O problemach zdrowotnych pacjentów po przebytym coronawirusie oraz potrzebach sprzętowych, niezbędnych do diagnozowania tej grupy chorych redaktorzy rozmawiali z Kierownikiem Lubuskiego Centrum Pulmonologii dr n. med. Grzegorzem Zioło, pełniącym funkcję Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób płuc. Zobaczyli również oddział rehabilitacji pulmonologicznej, gdzie doktor Urszula Kawalec-Hurny - lekarz specjalista chorób wewnętrznych i geriatrii, udzielająca świadczeń lekarskich na oddziale rehabilitacji przekazała, jak bardzo istotna jest tego typu rehabilitacja w powrocie do zdrowia osoby po przebytym Covid-19.