W dniu dzisiejszym Lubuska Rada Seniorów gościła w Szpitalu Specjalistycznym w Torzymiu, a konkretnie wizytowała uruchomiony w tym roku pierwszy w naszym województwie Ośrodek Geriatrii.

Pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, który mieści się w Ośrodku przygotowali na tą okoliczność wzruszający koncert. Przedstawiciele lubuskich seniorów byli zachwyceni Ośrodkiem i niedowierzali, że udało się stworzyć dla nich takie miejsce. Seniorzy pytali Panią Prezes Katarzynę Lebiotkowską, kiedy pierwsi pacjenci będą przyjęci na te piękne, ale jeszcze puste sale oddziału geriatrii, takich miejsc przecież brakuje w naszym województwie. Pani Prezes poinformowała, że do tego jest potrzebna umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia, aktualnie czekamy na rozstrzygnięcie konkursu na realizację świadczeń w oddziale geriatrycznym. Jest szansa, że już w drugiej połowie lipca zostaną przyjęci pierwsi pacjenci. W spotkaniu z Radą Seniorów wzięła udział pani doktor Urszula Kawalec-Hurny, która jest kierownikiem oddziału geriatrycznego w naszym Szpitalu, która podsumowała spotkanie, że już nie możemy doczekać się rozpoczęcia pracy na tym pięknym oddziale geriatrycznym. Wszystko jest gotowe na przyjęcie pacjentów.