25 października w naszym Szpitalu odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia.

Patronat nad uroczystością objęła Pani Elżbieta Anna Polak Marszałek Województwa Lubuskiego.

Zebrani goście mogli wysłuchać wykładów :

• mgr Korneli Gutek dietetyk - „Wytyczne dot. postępowania żywieniowego w prewencji choroby niedokrwiennej serca”,
  • dr Moniki Krzywickiej – Michałowskiej z  Katedry Rehabilitacji Kardiologicznej w Poznaniu - „Marsz czy bieg po zdrowie? A może Nordic Walking?”,
  • mgr Beaty Bobowskiej psycholog - „Nikotynizm i stres dominującymi czynnikami sprzyjającymi chorobą serca”,
  • lek. med. Urszuli Kawalec – Hurny specjalisty chorób wewnętrznych i geriatrii - „Rehabilitacja pacjentów w podeszłym wieku z chorobami układu krążenia”
  • mgr inż. Lucyny Siuty – instruktor jogi, która przybliżyła zebranym filozofie jogi jak również zaprezentowała dla chętnych kilka ćwiczeń.

Po część wykładowej uczestnicy spotkania udali się na marsz nordic walking, promujący zdrowy styl życia oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Część uczestników pod okiem fizjoterapeutów mogło uczestniczyć w ćwiczeniach na bieżni, stepach i piłkach. Ponadto można było skorzystać z bezpłatnych badań (EKG, pomiar ciśnienia i glukozy) oraz konsultacji dietetycznych i psychologicznych.

Zapraszamy za rok!