Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci naszego długoletniego pracownika działu technicznego 

Ś.P. Kazimierza Działaka 

Odejście osoby, która 21 lat pracowała na rzecz Szpitala w Torzymiu napawa nas       wielkim żalem. Zapamiętamy Pana Kazimierza jako sumiennego i rzetelnego                pracownika, dobrego kolegę, osobę oddaną rodzinie i pracy.

                                                                  Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się Mszą Świętą
                                                                        22 września 2023r. o godz. 13.00
                                                                  w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Torzymiu

                                                                Rodzinie i najbliższym zmarłego wyrazy najgłębszego współczucia składają
                                                               Zarząd, Rada Nadzorcza oraz Pracownicy Szpitala w Torzymiu.

 

                                                                                                            

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Przedmiotem projektu jest głęboka termomodernizacja Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu Sp. z o. o.

Projekt nosi tytuł: „Termomodernizacja Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu Sp. z o. o. – modernizacja systemu co i cwu oraz budynków 7, 12, 13 i 14 z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii”.

W dniu dzisiejszym, tj. 6 września br., odbyło się szkolenie pt. "Wielkie zespoły geriatryczne. Otępienie - diagnostyka i leczenie", które prowadziła lek. med. spec. geriatra Urszula Kawalec - Hurny - Kierownik Ośrodku Geriatrii w Torzymiu, pełniąca jednocześnie funkcję Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie geriatrii. W szkoleniu wzięła udział kadra medyczna naszego Szpitala. Podczas spotkania przedstawiono etiologię, objawy, zasady diagnostyki oraz leczenia otępień, a w szczególności najczęstszych rodzajów - czyli choroby Alzheimera oraz otępienia naczyniopochodnego.  

W miniony piątek, 25 sierpnia br. odbyło się uroczyste podpisanie umowy na „Termomodernizację Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu sp. z o. o. – modernizacja systemu co i cwu oraz budynków 7, 12, 13 i 14 z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii”.

Konsultacje w zakresie polisomnografii, tj. bezdechu sennego, pomiar ciśnienia tętniczego oraz badanie PEF (przepływ powietrza przez drogi oddechowe) to nasza oferta medyczna podczas Pikniku Funduszy Europejskich w Ośnie Lubuskim, który odbył się w minioną niedzielę, 13 sierpnia. Pogoda, jak i pacjenci nam dopisali.