Szpital w Torzymiu od wielu lat specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu większości schorzeń z zakresu chorób płuc. Jednym z obszarów działalności szpitala  jest wczesne wykrywanie oraz leczenie chorób związanych z rakiem płuca. Szpital w Torzymiu jest wiodącym ośrodkiem, w którym kładzie się nacisk nie tylko na wykrywanie i leczenie, ale również na profilaktykę – „przeciwdziałać, a nie leczyć”.

W dobie pandemii wiele osób nie mogło skorzystać, bądź miało utrudnioną dostępność do lekarza specjalisty. Nasz szpital  wyszedł naprzeciw potrzebom społeczeństwa w naszym regionie i jako jedyny podmiot w województwie lubuskim, przystąpił do programu Zdrowe Płuca Lubuszan. Program realizowany będzie już od 1 stycznia 2022 roku, aż do końca czerwca 2023 roku. W ramach tego programu mieszkańcy województwa lubuskiego i nie tylko, będą mogli skorzystać z badań profilaktycznych, mających na celu zbadanie pacjentów pod kątem ich predyspozycji i potencjalnego ryzyka związanego z zachorowaniem na raka płuca. Jest to program dedykowany dla określonej grupy wiekowej, a mianowicie dla osób w przedziale wiekowym 55-74 lat, które miały do czynienia z bezpośrednim bądź pośrednim paleniem papierosów.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do wzięcia udziału w tym programie. Zachęcamy do badań profilaktycznych w ramach dbania o własne zdrowie, gdyż rak płuca jest schorzeniem w grupie nowotworów, mającym największy wskaźnik umieralności w naszym regionie. Minimalizujmy ryzyko i dbajmy o siebie!

Zdrowe Płuca Lubuszan to program, który realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Pozwoli przebadać w Lubuskim Centrum Pulmonologii w Torzymiu aż 1080 osób. Jest to program, który będzie kosztował 540 tyś zł., 90 % pokryje EFS, 10% to wkład własny szpitala. Dzięki niemu mamy możliwość bezpłatnego przebadania się na specjalistycznym sprzęcie – badania TK i skonsultować wynik z lekarzem specjalistą. Istotne jest, że niniejsze badania są bezpłatne i można je wykonać bez skierowania lekarza.

Rejestracji można dokonać  telefonicznie - tel. 538 241 049, bądź mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy!