Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu Sp. z o.o. po raz drugi przystąpił do programu Zdrowe Płuca Lubuszan – bezpłatne badania i konsultacje. W całym województwie program realizują jedynie 4 placówki.

Głównym celem programu jest zmniejszenie zachorowalności  i umieralności z powodu nowotworów oskrzeli i płuc, wykrycie jak największej liczby nowotworów we wczesnych postaciach oraz zmniejszenie liczby osób palących wśród mieszkańców naszego regionu. W pakiecie badań będą dwie bezpłatne konsultacje lekarskie -pulmunologiczne i bezpłatna niskodawkowa tomografia komputerowa klatki piersiowej wraz z opisem. Badania powyższe umożliwiają na wczesne wykrycie schorzeń układu oddechowego i zmian nowotworowych, co ma znaczący wpływ na stan zdrowia pacjenta, ale przede wszystkim daje większe szanse na wyleczenie i powrót do zdrowia i pełni sił.