W niedzielę 19 czerwca w WOSiR w Drzonkowie Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno – Kardiologiczny w Torzymiu Sp. z o.o. miał możliwość po raz drugi uczestniczyć w  VII Lubuskim Pikniku Zdrowia, który był połączony z kampanią społeczną Stop Uzależnieniom.

Podczas pikniku mieliśmy możliwość zaprezentowania zakresu świadczeń medycznych Spółki tj. konsultacje specjalistyczne w zakresie geriatrii (lek. med.  Urszula Kawalec – Hurny), kardiologii (lek. med.  Natalia Łagunowicz) oraz pulmonologii (lek. med. Mikołaj Mądry). Prezentowaliśmy materiały o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym, zawierającym informacje dotyczące zdrowia, zdrowego stylu życia, profilaktyki, sposobu zapobiegania chorobom oraz prawidłowych zachowań prozdrowotnych.

Uczestnicy pikniku, odwiedzający nasze stoisko, mieli również możliwość skorzystania z profilaktycznych badań spirometrycznych oraz poddaniu się badaniu EKG a także zasięgnąć fachowej konsultacji z zakresu dietetyki udzielanych przez dietetyk Kornelię Gutek, wykonując przy tym bezpłatne pomiary składu masy ciała. Dużą popularnością cieszyły się przygotowane atrakcje dla dzieci w postaci balonów, baniek a także słodkości które były nagrodą za prace plastyczne.

Zarząd Spółki składa serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom Szpitala biorącym udział w VII Lubuskim Pikniku Zdrowia w Drzonkowie za ogromny wkład pracy i zaangażowanie w organizację niniejszej imprezy.