W dniu wczorajszym, 28 stycznia br, nastąpił odbiór montażu wysokiej klasy aparatu RTG o zawieszeniu sufitowym wraz ze stołem do prześwietleń kostnych oraz ścianką do prześwietleń płucnych, wyposażonych w pełni cyfrowe detektory oraz oprogramowanie ułatwiające diagnostykę pacjentów po przebytym COVID-19.

Zakup nowego wysokospecjalistycznego sprzętu do diagnostyki był możliwy dzięki przekazaniu naszemu Szpitalowi środków finansowych w ramach "Lubuskie Kontra Wirus" przez Samorząd Województwa Lubuskiego, za co ogromnie dziękujemy! Aparat rentgenowski to podstawowy sprzęt do diagnostyki pacjentów z chorobami układu oddechowego, dzięki któremu możliwe jest wczesne wykrywanie różnego rodzaju zmian chorobowych w organizmie. Daje też duże możliwości badania zmian poprzez ich zlokalizowanie i wizualizację.