W dniu wczorajszym, 13 kwietnia, w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze miało miejsce podsumowanie działalności szpitali covidowych. Podziękowania z rąk Marszałek Elżbiety Anny Polak odebrał personel placówek medycznych bezpośrednio zaangażowanych w walkę z pandemią COVID-19.

Padło wiele ciepłych słów. Spotkanie przyniosło zarówno wzruszenia, jak i nadzieję na koniec pandemii. "Bohaterowie lubuskiej ochrony zdrowia" walczyli na pierwszej linii frontu, dzięki nim czuliśmy się bezpieczni - to słowa Pani Marszałek. Nasi "bohaterowie" - personel naszego szpitala, podjęli pracę, kiedy wirus był jeszcze dużą niewiadomą, narażając życie swoje i swoich bliskich. Przygotowując się na przyjęcie pierwszych pacjentów z COVID-19, szpital musiał się diametralnie przeorganizować. Takie zmiany następowały za każdym razem, gdy fala pandemii ustępowała i nadchodziła kolejna. Nie było to łatwe, nasz personel wykazał się ogromnym zaangażowaniem i ofiarnością. Pandemia udowodniła, że najważniejsi są ludzie!

Jeszcze raz wszystkim Wam DZIĘKUJEMY!!!

Więcej: https://lubuskie.pl/wiadomosci/18420/klaniamy-sie-nisko-naszym-bohaterom